Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/01/screenshot416565.jpeg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Челси 1:0 Кристъл Палас, Хавертц откри – Sportove

Челси 1:0 Кристъл Палас, Хавертц откри

Челси и Кристъл Палас играят при резултат 1:0 на „Стамфорд Бридж“. Кай Хавертц откри резултата в 64-ата минута. Новото попълнение Беноа Бадиашил е в стартовия състав и дебютира.

Преди срещата на “Стамфорд Бридж” почетоха Джанлука Виали, който почина миналата седмица.

На почивката на двубоя на феновете бе представено новото попълнение Михайло Мудрик. 22-годишният украинец пристига от Шахтьор (Донецк) за 100 милиона евро и подписа договор до 2031 г.

Челси стартира мача на високо ниво и направи няколко добри атаки, но не стигна до чисто голово положение. Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на Кепа. Олисе проби по десния фланг и центрира. Вратарят на домакините първо не се справи добре, но след това блокира удар на Мичъл отблизо. Секунди по-късно Кепа направи блестящо спасяване след удар на Заха от воле.

“Сините” отговориха със ситуация пред Гуаита след ъглов удар. Тиаго Силва спечели топката на три пъти, а при последния стреля от въздуха, но стражът на гостите се справи отлично. След половин час игра Хавертц пропусна добра възможност, след като с глава стреля над вратата. Малко преди почивката Хол бе близо до откриване на резултата. След центриране на Галахър топката стигна до него на далечната греда, той стреля по диагонала, а топката мина на сантиметри от гредата.

В самия край на първата част двата отбора си размениха по едно добро положение. Кепа отрази удар на Шлуп след ъглов удар, а Чуквуемека се размина с гола пред другата врата. При добавката Зиеш стреля, а Гуаита реагира инстиктивно и изби.

ЧЕЛСИ – КРИСТЪЛ ПАЛАС 1:0
1:0 – Хавертц (64)

ЧЕЛСИ: Кепа, Чалоба, Тиаго Силва, Бадиашил, Хол, Жоржиньо, Чуквуемека, Галахър, Маунт, Зиеш, Хавертц
КРИСТЪЛ ПАЛАС: Гуаита, Клайн, Гуехи, Андерсен, Мичъл, Шлуп, Дукуре, Олисе, Езе, Заха, Аю

Бъди част от „Домът на феновете”, играй и печели със Sportal.bg.

Снимки: Imago