Бившият отбор на Данило Асприля взе Шампионската лига в Азия

Бившият отбор на Данило Асприля от ЦСКА – Ал Аин от Обединените Арабски Емирства, победи Йокохама Ф. Маринос от Япония с 5:1 като домакин в реванша на финала в Азиатската Шампионска лига и триумфира с титлата с общ резултат 6:3.

Ал Аин спечели трофея за първи път от 21 години насам.

Тимът от ОАЕ бе загубил първия двубой на 11 май в Япония с 1:2, но успя да се наложи в реванша.

Головете за успеха вкараха Софиан Рахими (8′, 67′), Алехандро Ромеро (33′ от дузпа) и Коджо Лаба (90′ 1′, 90′ 5′), а за японците се разписа Ян (40′).

Японският тим игра с човек по-малко цяло второ полуреме заради директния червен картон на вратаря Уилиам Поп в десетата минута на добавеното време на първата част.