1/4-финал №2: Берое 1:1 Нефтохимик! Следете мача ТУК!

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) приемат шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) във втора 1/4-финална среща от ефбет Супер Волей.

Двубоят е с начален час 18,30 в зала „Иван Вазов“ в Стара Загора.

Домакините от Берое поведоха в началото на двубоя с 4:2 и 5:3 след две атака на Алекса Паломац. Розалин Пенчев изравни резултата при 6:6.

Единична блокада на Иван Латунов даде преднина на Берое от 11:7. Мартин Стоев взе прекъсване за шампионите. Атака на Спас Байрев направи резултата 15:11. Единична блокада на Петер Шулиста и 18:12. Иван Станев замени Светослав Станков в състава на Нефтохимик. Грешки в атака на Иван Раич и Розалин Пенчев дадоха аванс на домакините от 6 точки при 19:13. Две поредни успешни атаки на Иван Раич и бургазлии намалиха до 17:20. Блокада на Розалин Пенчев – 19:21. Алекса Поломац атакува в центъра за 22:19. Нова атака на Алекса Поломац 23:20. Мартин Стоев взе прекъсване за Нефтохимик. Спас Байрев изведе Берое до успех в първата част с 25:22.

Втората част започна много равностойно. Равенството се запази до 11:11. Домакините от Берое дръпнаха с 2 точки при 13:11 след атака на Алекса Поломац. Иван Раич изравни до 13:13. Бранимир Грозданов атакува успешно и Нефтохимик поведе с 15:14. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Спас Байрев побърза да изравни резултата. Единична блокада на Стеван Симич изведе бургазлии напред с 19:18. Мощна атака на Спас Байрев и равенство при 19:19. Атака на Иван Раич отново изведе напред шампионите 20:19. Бранимир Грозданов изравни при 21:21. Розалин Пенчев изведе Нефтохимик напред при 23:22. Атака на Бранимир Грозданов и единична блокада на Венцислав Рагин дадоха успеха на шампионите във втората част с 25:22.