Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/11/screenshot482193.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Константин Костадинов спечели „българското“ дерби в Испания – Sportove

Константин Костадинов спечели „българското“ дерби в Испания

Аликанте, с национала Константин Костадинов в състава, спечели „българското“ дерби от шестия кръг в испанската баскетболна втора дивизия Leb Oro. Тимът победи като гост Мелия, където играе Симеон Лепичев, със 73:69 (17:14, 15:17, 25:17, 16:21).

Костадинов изигра силен двубой и стана най-резултатен за успеха. Българският национал завърши с 21 точки и 7 борби за 25 минути като титуляр.

Лепичев също беше в стартовата петица за своя тим и записа 11 точки, 5 борби, 1 асистенция, 1 отнета топка и 1 чадър за 27:41 минути.

Аликанте е на шеста позиция във временното класиране с три победи и три загуби. За Мелия поражението е пето поредно от шест мача от началото на сезона. Тимът заема последното, 18-о място с актив 1-4.

В следващия кръг на 10 ноември (петък) Аликанте ще приеме Гупускоа, а ден по-късно Мелия ще гостува на Овиедо.

По-късно днес Менорка с Емил Стоилов ще играе с Гипускоа.