Монтана срази Марек и записа първа победа в НВЛ

Волейболистите на Монтана записаха първа победа от началото на сезона в Ефбет Супер Волей.

Възпитаниците на Даниел Пеев се наложиха категорично у дома над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:23, 25:18, 25:22) в среща от втори кръг на шампионата, изигран в зала „Младост“ пред 200 зрители.

Първата част стартира равностойно, след което монтанчани взеха лека преднина, която им бе достатъчна. Към средата на гейма играта отново бе точка за точка, постепенно домакините отново поеха инициативата.

Двата тима продължиха да вървят близо един до друг, но в края волейболистите от Северозапада надделяха.

Във втория гейм домакините взеха превес от самото начало, като доминираха до последно.

Дупничани поведоха в третата част, като бяха водещи до 9:6. Монтанчани влязоха в серия и обърнаха за 12:9, в следващите минути играта бе на амплитуди. В крайна сметка волейболистите на Даниел Пеев успяха да излязат от ситуацията и удържаха темпото, въпреки опитите на съперника да се върне в мача. Така те записаха чист успех.

Най-резултатен бе Самуил Вълчинов с 15 точки (1 ас, 2 блокади), като бе отличен за MVP.

14 точки записа Фахри Септиан Путратама (2 аса, 1 блокада). Кристиан Валчак се отчете с 12 точки (1 ас, 1 блокада).

За Марек Димитър Дулчев се отчете с 16 точки (1 блокади), с 12 точки завърши Цветелин Цветанов (2 аса, 2 блокади).

В следващия кръг Монтана среща Левски София в столицата, на 4 ноември (събота) от 19:00 часа. Марек излиза срещу вицешампиона Хебър (Пазарджик) ден по-рано, в 18:00 часа.