Лига на нациите: България – Сърбия 0:1! Следете мача ТУК!!!

Волейболистките от националния отбор на България излизат срещу световните шампионки от Сърбия в мач от 3-ия кръг на Гупа 2 на Лигата на нациите в Анкара

Вчера възпитаничките на Лоренцо Мичели победиха Нидерландия с 3:2, а ден по-рано паднаха от Тайланд с 0:3.

Двубоят започна равностойно. Технична атака в центъра на Христина Вучкова и 8:5 за България. Националките дръпнаха 5 точки при 12:7.

Даниеле Сантарали взе прекъсване за „репрезентацията“. Блокада на Христина Вучкова и Мира Паскова и 18:11 за България. „Плавите“ намалиха до 16:19. Гергана Димитрова атакува мощно от зона 4 за 21:17. Нася Димитрова атакува през центъра за 22:18. „Плавите“ записаха 4 поредни точки и изравниха резултата при 22:22. Единична блокада на Гергана Димитрова – 22:21. Блокада спря атака на Силвана Чаушева и Сърбия стигна до геймбол при 24:23. Нася Димитрова успя да изравни при 24:24. Катарина Лазович атакува от зона 6 за 25:24. Ана Бийелица завърши успешно атака от зона 2 и „репрезентацията“ спечели първата част с 26:24.

БЪЛГАРИЯ – СЪРБИЯ 0:1 (24:26)
БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Силвана Чаушева, Гергана Димитрова, Мирослава Паскова, Нася Димитрова, Христина Вучкова – Жана Тодорова-либеро
Старши треньор: ЛОРЕНЦО МИЧЕЛИ
СЪРБИЯ: Бояна Дърча, Ана Бийелица, Катарина Лазович, Сара Лозо, Йована Стеванович, Мая Алексич – Теодоро Пушич-либеро
Старши треньор: ДАНИЕЛЕ САНТАРЕЛИ.

Гледайте най-вълнуващите волейболни двубои от Лигата на Нациите (мъже и жени), на живо, в ефира на MAX Sport.