Волейболистките на Левски грабнаха бронзовите медали

Волейболистките на Левски София грабнаха бронзовите медали в Национална Волейболна DEMAX лига. Воденият от Петър Шопов тим надигра Славия с 3:0 (25:15, 25:21, 25:21) във втората среща от серията за бронза, играна тази вечер в зала „Панайот Пондалов“.

Така „сините“ спечелиха плейофната серия с 2-0 победи, а с това и бронзовите медали. Славия пък остава на 4-о място в крайното класиране.

Волейболистките Левски започнаха по-активно и постепенно натрупаха аванс до 15:7 в първия гейм, който затвориха след 25:15. „Сините“ владееха инициативата и във втората част, макар домакините от Славия да се държаха близо в резултата и на моменти намаляваха изоставането си само на една точка, включително до 21:22. Но с три поредни точки Левски взе гейма с 25:21. Момичетата на Петър Шопов бяха водещи в резултата и в третата част до 16:16, когато Славия изравни и впоследствие поведе с 21:18. Страхотна финална серия от седем поредни точки обаче изведе „сините“ до победата – 25:21 и 3:0, а с това и до бронзовите медали.