11-те на Байерн срещу Хайденхайм

Байерн (Мюнхен) гостува на Хайденхайм в среща от 28-ия кръг на Бундеслигата, която започва в 16:30 часа. Това ще бъде един от последните мачове на баварците като шампиони, защото Байер (Леверкузен) има 13 точки аванс пред тях на върха и се очаква скоро да триумфира с титлата.

Тимът на Томас Тухел обаче трябва да бъде във форма, защото във вторник гостува на Арсенал в първи четвъртфинал от Шампионската лига. Треньорът има куп проблеми с контузени, което значително го ограничава в избора на титуляри за днешния мач.

Серж Гнабри започва от първата минута, а на пейката са оставени Матайс де Лихт и Ерик Дайър.

Хайденхайм е един от отборите в най-слаба форма в Бундеслигата – само една победа в последните си 11 шампионатни срещи.