Изабелла Шиникова изведе България до втора победа над Турция и пето място на „Били Джийн Кинг къп“

Женският национален тим на България надви Турция с 2:0 победи и си осигури крайния успех в мача за петото място на Евро-африканската зона на отборния турнир по тенис „Били Джийн Кинг къп“. При резултат 2:0 срещата на двойки няма да се играе. Мачовете се проведоха на червени кортове в турския курорт Анталия.

Във втория мач на сингъл за деня Изабелла Шиникова надигра Чаала Бююкакчай с 6:3, 1:6, 6:1 и донесе непреодолим аванс за българския състав.

Срещата продължи 90 минути.

След успешния първи сет, Шиникова допусна срив и изравняване за 1:1. В третата част обаче българката бе категорична, поведе последователно с 3:0 и 4:1 и затвори мача при четвъртия си мачбол.

Преди това Денислава Глушкова победи Берфу Ченгиз с 6:3, 6:4 за 97 минути игра.

Така България завърши турнира в Анталия с четири победи и две поражения. В груповата фаза тимът с капитан Дора Рангелова постигна три победи и две загуби и завърши на трето място. Националките се наложиха над Дания и Швеция с по 2:1 и над Хърватия с 3:0 и отстъпиха пред Сърбия и Дания с по 1:2 победи.

България бе в състав Гергана Топалова, Изабелла Шиникова и Джулия Терзийска, Денислава Глушкова и Лия Каратанчева.