Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/02/screenshot421297.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
ЦСКА 1948 полетя на старта, Чочев не спира да бележи – Sportove

ЦСКА 1948 полетя на старта, Чочев не спира да бележи

ЦСКА 1948 спечели с 2:0 срещу Хебър (Пазарджик) на старта на пролетния дял от шампионата. Ивайло Чочев откри резултата в 41-ата минута със своя 15-и гол от началото на сезона. При малко повече шанс полузащитникът можеше да реализира и повече попадения. В края Александър Колев от дузпа матира Звонимир Микулич за 2:0.

Срещата беше официален дебют за легендарния капитан на ЦСКА Тодор Янчев начело на „червените“.

Преди началото на срещата капитанът на домакините Даниел Наумов получи фланелка с номер 100 от изпълнителния директор на „червените“ Добрин Гьонов – това беше мач номер 100 за националния страж под рамката на ЦСКА 1948. В деветата минута Александър Колев чукна топката с глава след центриране, но вратарят на гостите Звонимир Микулич улови без проблеми. След десетина минути централният нападател на ЦСКА 1948 отново потърси мрежата, този път с изстрел по диагонала, но отново не сполучи. В 27-ата минута новото попълнение на “червените” Бирсент Карагарен отправи опасен удар, но топката мина покрай целта.

В 41-ата минута Ивайло Чочев направи 1:0. Дефанзивният халф на „червените“ се възползва от грешка на Мартин Михайлов, надбяга бранителите в зелено и преодоля Звонимир Микулич. Това беше гол номер 15 през сезона в efbet Лига за звездата на столичния отбор. В началото на второто полувреме Чочев пропусна да удвои от чиста позиция пред голлинията на Хебър.

12

ЦСКА1948 - Хебър

В средата на второто полувреме Алекс Колев потърси попадение с глава, но топката мина над вратата на гостите. Малко след това Звонимир Микулич спаси по чудесен начин изстрел с глава на Чочев, който при по-голям шанс можеше да запише хеттрик в днешния мач. Малко по-късно бившият вратар на Левски спаси още един голов удар пред мрежата на Хебър. В 84-ата минута Колев проби отляво и намери Чочев пред голлинията на тима от Пазарджик, но изстрелът на полузащитника излезе в аут.

ЦСКА 1948 2:0 Хебър (Пазарджик)

1:0 Ивайло Чочев (41)
2:0 Александър Колев (90 4)

Стартовите състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 2. Джонатан Перейра, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 20. Ангел Бастунов, 39. Парвиз Умарбаев, 10. Георги Русев, 11. Бирсент Карагарен, 9. Александър Колев.

Хебър (Пазарджик): 22. Звонимир Микулич, 98. Георги Търтов, 5. Мартин Михайлов, 15. Камен Хаджиев, 19. Муса Сила, 27. Роберт Мазан, 8. Алехандро Серано, 97. Марсел Венсан, 3. Богомил Божуркин, 77. Октай Хамдиев, 9. Ивайло Михайлов.

Снимки: Борислав Трошев