Берое не прости на Черно море

Берое победи с 94:75 (26:15, 23:24, 22:21, 23:15) Черно море Тича като домакин в мач от 11-ия кръг на НБЛ. Успехът е пети за „зелените“, които имат и пет загуби от началото на сезона. „Моряците“ са с баланс 3-7.

Още в началото на срещата тимът от Стара Загора доминираше на паркета и бързо натрупа преднина от 9 точки, които обаче до почивката бяха намалени до 8 от съперника.

След паузата равностойната игра на двата отбора продължи, но силна последна четвърт на баскетболистите на Бойко Миленков не даде шанс на варненци да мечтаят за обрат.

За Берое Дариъс Хол вкара 28 точки, Тарекей Едоджи завърши с дабъл-дабъл – 19 точки и 13 борби, а Мартин Стефанов се разписа с 15.

Аверил Ъгба реализира 30 точки и овладя 14 борби за Черно море Тича, а Костадин Лазаров добави 12.