ЦСКА -2 надигра Спартак Сандански

ЦСКА -2 записа пета поредна победа в регион Запад на ББЛ А група, след като се наложи над Спартак Сандански с 92:79, след като водеше почти през цялото време.

На два пъти армейците повеждаха с двуцифрена преднина още през първата част, но в края й съперникът се доближи на 17:22. Нова силна серия за домакините в началото на втория период направи аванса им 18, но и този път гостите намалиха за 35:46 преди почивката.

Съставът на ЦСКА -2 поддържаше двуцифрена преднина и след паузата, а последната част започна при 70:53 в негова полза.

По всичко изглеждаше, че столичният тим ще спечели убедително, след което обаче баскетболистите на Янко Янчев се вдигнаха на финален щурм. Те свалиха пасива си само до 8 точки, но когато вече нямаше време за пълен обрат.

Димитър Генов бе най-резултатен за победителите с 21 точки, като овладя и 13 борби. По 20 точки реализираха Мартин Русев (9 борби) и Александър Александров (13 борби). Георги Цеков добави 15 точки.

За Спартак Иван Димитров записа 23 точки, Стефан Гогев има 13, а с 12 и 8 асистенции е Ивайло Скрински.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, на живо, само в ефира на MAX Sport.