Фаб Файв спечели дербито с Микс

В столичното дерби за вечерта в регион Запад на ББЛ А група Фаб Файв спечели драматичен мач с Микс, завършил при 67:60.

Цялото първо полувреме бе много оспорвано, като разликата в него така и не надвиши 4 точки в полза на който и да е от двата тима. Те правеха много пропуски, но по-добрата игра на Микс в подкошието му позволи да се оттегли с крехка преднина на почивката – 32:29.

Играта бе много равностойна и след паузата, като преди решителния период разликата от 3 точки в полза на баскетболистите на Теди Буков се запази – 47:44.

Ключова обаче се оказа серия от 13:0 в полза на Фаб Файв в началото на заключителната четвърт, след която тимът поведе в резултата и не изпусна водачеството си до последно.

С дабъл-дабъл за победителите завършиха Мартин Горунов (17 точки и 12 борби) и Красимир Кръстев (13 точки и 14 борби).

За съперника Борислав Николов се отчете със 17 точки и 7 борби. Павел Теофилов има 13 точки и 7 борби, а Виктор Германов добави 10 точки.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, на живо, само в ефира на MAX Sport.