Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/09/screenshot394470.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Серджо Скариоло: Лесно е да кажем, че съжаляваме – Sportove

Серджо Скариоло: Лесно е да кажем, че съжаляваме

Старши треньорът на представителния отбор на Испания по баскетбол за мъже Серджо Скариоло призна, че световните шампиони не са играли достатъчно добре срещу Белгия при поражението със 73:83 на Евробаскет 2022 в Грузия тази вечер.

Загубата на испанците с 10 точки изравни най-тежкото поражение на тима в предварителен етап на Европейско първенство след тази от Сърбия със 70:80 през 2015 година. Отбелязаните 11 точки в първата част пък са най-слабото постижение за испанците в такъв етап на Еврошампионат и най-слабо в първа част въобще на първенствата на Стария континент от 2005-а насам, когато те вкарват 11 срещу Хърватия на четвъртфиналите.

“Поздравявам отбора на Белгия за чудесния мач през цялото време.

Те успяха да се завърнат в мача и да ни натиснат. Лесно е да кажем, че съжаляваме. Ние можем да бъдем добър отбор, но тази вечер просто не бяхме такъв. Нашето гориво идва от защитата, от пресата върху топката и всички останали фактори, които ни помагат да печелим мачовете си. Спомням си първите четири-пет минути от втората четвърт, които бяха чудесни. През останалото време обаче нищо не беше наред. Белгийците вкараха някои трудни стрелби и заслужиха победата си“, заяви Скариоло.