Сан Антонио прекъсна серията от 11 поредни победи на Хюстън

Сан Антонио се наложи над гостуващия Хюстън със 100:83 и прекъсна серията от 11 поредни победи на лидера в Националната баскетболна асоциация. ЛаМаркъс Олдридж завърши с 23 точки и 14 борби, а резервата Руди Гей добави 21 точки за успеха. Джейс Хардън беше най-резултатен за Хюстън с 25 точки и 8 асистенции, но гостите имаха лош ден при стрелбата с едва 33.8 процента успеваемост от полето.

Ръсел Уестбрук се отличи с „трипъл-дабъл“ и помогна за успеха на Оклахома Сити над домакина Ню Орлиънс със 109:104. Уестбрук записа 26 точки, 15 борби и 13 асистенции, а Пол Джордж добави 27 точки. Антъни Дейвис завърши с 25 точки и 11 борби за домакините, които паднаха за четвърти път поред.

ЛеБрон Джеймс също записа „трипъл-дабъл“, 17-и през сезона, а Кливланд спечели срещу гостувалия Далас с 98:87. Джеймс се отличи с 16 точки, 13 борби и 12 асистенции, а домакините използваха серия от 13:0 точки в четвъртата част, за да стигнат до обрата и победата.

Кевин Дюрант записа 29 точки, 11 борби и 8 асистенции и помогна на Голдън Стейт за победата над гостуващия Финикс със 117:107. Така шампионите прекъснаха серия от три поредни домакински загуби, най-лошата за отбора от януари 2014 година.

Никола Йокич завърши с 35 точки и 13 борби, а Денвър преодоля дефицит от 18 точки в четвъртата част и спечели със 128:125 след продължение срещу гостуващия Милуоки. Джамал Мъри наниза 27 точки, а Пол Милсап допринесе с 26 точки и 13 борби за домакините. Ерик Бледсоу беше лидер за Милуоки с 31 точки, но направи грешка при последната атака 2.8 секунди преди края на редовното време при 111:111.

Бен Симънс се отличи с 20 точки, 15 асистенции и 8 борби, а Филаделфия записа десета поредна победа след 119:102 над Шарлът. Резервата Марко Белинели беше най-резултатен за успеха с 22 точки. Това е най-добрата серия на отбора от сезон 2000/2001, когато Филаделфия стигна до финала в НБА.

Виктор Оладипо завърши с 30 точки и рекордните си за сезона 12 асистенции, а Индиана спечели срещу домакина Лос Анджелис Клипърс със 111:104.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: *Торонто 55 победи/21 загуби, *Бостън 53/23, *Филаделфия 46/30
Централна дивизия: *Кливланд 47/30, *Индиана 46/31, Милуоки 41/36
Югоизточна дивизия: *Вашингтон 42/35, Маями 41/36, Шарлът 34/44