Ники Тодоров с пълни 90 минути, Ливингстън обаче губи

Българският нападател на шотландския Ливингстън – Николай Тодоров, записа пълни 90 минути при загубата с 0:1 като домакин на Куин ъф дъ Саут в среща от 21-вия кръг на Чемпиъншип. Единственото попадение на “Тони Макарони Арена” реализира Крис Кейн, който се разписа в 39-ата минута.

Макар и само заради по-лоша голова разлика, загубата извади тима на родния талант от Топ 4. В момента на последната позиция, даваща право на участие в плейофите за влизане в Премиършип, се намира именно Куин ъф дъ Саут с 30 точки на сметката си.

Със същия актив, но и с мач по-малко заради няколкото отложени срещи през декември е Ливингстън. Водач в класирането е Сейнт Мирън, който има 45 точки в актива си, но и цели двама мача повече от тима на Тодоров.

През настоящата кампания в Чемпиъншип българският нападател, който е собственост на елитния Хартс, има 23 мача и 4 гола във всички турнири.