България ще спори за бронза на Европейското

Националният волейболен отбор на България за юноши до 17 години ще играе за бронзовите медали на Европейското първенство, което се провежда за първи път в тази възраст. Момчетата на селекционера Драган Иванов паднаха от връстниците си от Белгия с 0:3 (22:25, 21:25, 18:25) в първия полуфинал на шампионата, игран този следобед в турския град Коня.
Евроволей 2017: България – Белгия 0:3+16

Така младите български „лъвчета“ ще спорят за бронзовите отличия на турнира. Техен съперник ще бъде загубилия втората полуфинална среща между домакините от Турция и Италия по-късно тази вечер.

Срещата за бронза ще бъде утре (11 юли) от 17,00 часа българско време, а след това от 19,30 часа ще е битката за титлата между Белгия и победителя измежду Турция и Италия.

Първия гейм на срещата стартира малко по-добре за белгийците, които поведоха с 8:5 до първата техническа пауза. Българските момчета успяха да стопят изоставането си, но младите „червени дяволи“ се оказаха по-издръжливи и спечелиха гейма след 25:22. Във втората част сценария се повтори с разликата, че на моменти „лъвчетата“ водеха в резултата, но все пак 25:21 и 2:0 за Белгия. Третият гейм тръгна равностойно, но постепенно Белгия дръпна и спечели с убедителното 25:18, а с това и мача с 3:0.

Най-резултатни за българския тим станаха Самуил Вълчинов (42% ефективност в атака, 53% позитивно и 19% перфектно посрещане) и Петър Петров (3 блока, 30% ефективност в атака, 58% позитивно и 17% перфектно посрещане) с по 11 точки. За белгийците Йоост Пеетерс заби 17 точки (3 блока и 41% ефективност в атака) за победата.

БЪЛГАРИЯ – БЕЛГИЯ 0:3 (22:25, 21:25, 18:25)
БЪЛГАРИЯ: Любослав Телкийски 4, Алберт Албаадж 4, Самуил Вълчинов 11, Петър Петров 11, Николай Захариев 4, Желязко Апостолов 4 – Петко Иванов-либеро (Денис Карягин 2, Теодор Йорданов, Божидар Георгиев)
Старши-треньор: Драган Иванов
БЕЛГИЯ: Лиъм МакКлъски 2, Йоост Пеетерс 17, Симон Пласки 7, Сепе Роти 9, Ленерт Ван Елсен 11, Ромейн Ван Хелмонт 9 – Мартин Перин-либеро (Вандглин Ван Хове)
Старши-треньор: Вим Де Бьок.