Лукойл изравни полуфиналната серия с Рилски спортист

Шампионът от редовния сезон в Националната баскетболна лига „Лукойл Академик“ изравни полуфиналната плейофна серия с „Рилски спортист“ на 1:1 победи, след като в мач номер две в Правец победи с 95:80 (17:19, 26:18, 28:19, 24:24).

Гостите от Самоков започнаха силно мача и след края на първата четвърт имаха аванс от 2 точки при 19:17.

Във втората част обаче домакините постепенно започнаха да влизат в ритъм и водени от Христо Захариев, Павлин Иванов и Максим Корниенко поведоха с 43:37 след края на първото полувреме.

Играчите на Тони Дечев бяха по-добрият тим и през третата четвърт, когато се разигра и лидерът на „студентите“ Дани Гибсън.

Стрелбата на домакините вървеше, особено от зоната за 3 точки, където те завършиха с 16 точни попадения от 32 опита.

За „Рилски спортист“ в това време най-добри бяха Еван Бруинсма и Йордан Бозов, които опитваха да държат тима си в мача.

„Лукойл“ обаче поддържаше комфортен аванс от около 12-15 точки и така до края на мача не изпусна инициативата.

Максим Корниенко бе най-полезен за домакините с 25 точки и 13 борби. Павлин Иванов добави 18 точки, а с 16 завърши Христо Захариев.

За „Рилски спортист“ Еван Бруинсма вкара 20 точки, Йордан Бозов прибави 16, а с 15 приключи Николай Стоянов.

Серията, в която се играе до три победи, се пренася в Самоков за мачове номер 3 и 4 от програмата, които ще се играят в четвъртък и събота.