Цветан Соколов и Чивитанова се класира за Плейоф Интернешънъл на Шампионска лига

Цветан Соколов и Чивитанова загубиха с 2:3 гейма реванша срещу Николай Пенчев и СКРА Белхатов. Въпреки това италианският тим, който спечели убедително редовния сезон в местното първенство, се класира за Плейоф Интернешънъл  на Шампионската лига. В първата среща диагоналът и съотборниците му биха с 3:1. Те взеха откриващите два гейма на двубоя с поляците, което бе достатъчно, за да ги елиминират.

Впоследствие Джанлоренцо Бленджини извади основния си състав, в това число и Соколов, а резервите на Чивитанова допуснаха обрат. Макар и само с два гейма на терена, Цецо бе най-резултатен за домакините със своите 15 точки (2 блокади, 1 ас и 71% в атака). За Скра Белхатов Ники Пенчев завърши със скромен актив от 5 точки (1 ас, 36% в атака, 71% позитивно и 50% перфектно посрещане) За място във финалната четворка Чивитанова и Соколов ще играят с победителя от Модена – Асеко Ресовия. В Шампионската лига останаха още двама българи. Зенит и Теодор Салпаров отстраниха след ново 3:0 Кнак Рьозеларе и ще мерят сили с Белогорие. На финалите в Рим (29-30 април) чакат Велизар Чернокожев и Перуджа.