„Лъвчетата“ остават без победа, но с шансове за класиране на Евро 2024

Юношеският национален отбор на България до 17 години завърши при нулево равенство с връстниците си от Румъния в двубой от Елитния кръг на квалификациите за Евро 2024. В първия си мач нашите момчета загубиха злощастно от Швеция с гол в последната минута. Северните ни съседи, които са домакини на квалификационната група, пък също записаха подобно поражение – 1:2 от Уелс.

Въпреки че „лъвчетата“ все още нямат победа, шансовете за класиране на европейското първенство остават.

Швеция вече си гарантира първото място, Уелс е втори с 3 точки, а България и Румъния имат по 1 т. В последния кръг родните национали ще се изправят срещу Уелс и при успех ще ги изместят от втората позиция. В същото време шведите не трябва да губят от северните ни съседи.

Двубоят започна равностойно, като в първите няколко минути селекцията на Тодор Симов атакуваше повече. След 20-ата минута обаче румънците взеха инициативата и обстрелваха по-често вратата на Кехайов. Най-добрата възможност през първото полувреме бе в актива именно на северните ни съседи, които в 25-ата минута удариха греда след удар на Текереш.

БЪЛГАРИЯ U17 0:0 РУМЪНИЯ U17

БЪЛГАРИЯ U17: 1. Кехайов, 4. Аргиров, 21. Димитров, 3. Цанев, 15. Петров, 20. Божков, 5. Полендаков, 10. Бойчев 11. Каймаканов, 7. Гаоте, 9. Гигов

РУМЪНИЯ U17: 1. Унгуреану, 3. Текереш, 5. Думитра, 16. Раку, 2. Гашпар, 10. Тома, 20. Томша, 18. Бурлаку, 11. Стоян, 7. Попа, 14. Йордан