Жените на Барселона отмъсти на Реал за разгрома при мъжете

Женският отбор на Барселона категорично надигра дамите на Реал Мадрид с 4:0 в среща от полуфиналите на Суперкупата на Испания при “нежния пол”. Така своеобразно каталунския клуб си върна на “белия балет” за разгрома с 1:4 във финала на Суперкупата при мъжете преди броени дни.

В спор за отличието барселонските момичета ще играят с отбора на Леванте, който надигра с 3:1 тима на Атлетико Мадрид.

Каталунките изиграха много силно първо полувреме и дръпнаха с класическа преднина преди почивката.

Мариона Калдентей откри резултата в 12-ата минута, а в 15-ата Салма Параюело покачи. В 39-ата Калдентей отново се разписа, като този път бе точна от дузпа.

След почивката Параюело също се отличи с втори гол в 52-ата минута, а 25-годишната Патрисия Гихаро прати топката във вратата на “кралиците” в десетина минути преди края на редовното време, но голът бе отменен заради засада след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR.

Финалът между момичетата на Барселона и Леванте е на 20-и януари (събота) от 21:00 българско време.