Левски спечели и 5-те гейма в контрола с Пирин

Мъжкият ни тим имаше контрола срещу Пирин (Разлог) между двата мача от четвъртфиналите на турнира CEV Challenge Cup срещу италианския Монца.

Днес в зала „Левски София” момчетата на старши треньора Николай Желязков спечелиха и 5-те гейма, който според уговорката между щабовете се изиграха – 25:23, 25:21, 25:16, 25:22, 25:20. Спарингът продължи 1 час и 36 минути.

Най-резултатните „сини” състезатели бяха Венислав Антов и Владимир Гърков, съответно с 24 (1 ас, 3 блока) и 20 (2 аса, 1 блок) точки.

С 6 блокади се отличи разпределителят Стоил Палев. 5 направи центърът Светослав Гоцев, който завърши с 11 точки. Палев пък събра 8.

Желязков не можеше да разчита на Симеон Николов, Кристиан Титрийски, Александър Къндев, Костадин Козелов и Константин Чипев.

Те са част от националния отбор до 20 години, който играе европейска квалификация в Румъния.