13-годишната Рая Коцева с 1/4-финал на сингъл и 1/2-финал на двойки на турнир от ITF в САЩ

13-годишната Рая Коцева се класира за четвъртфиналите на сингъл и полуфиналите на двойки при девойките на турнира от категория J30 на ITF в Клеърмонт (САЩ).

Българката загуби само пет гейма в първите си два мача в основната схема на сингъл. Коцева победи в първия кръг Ани Ванецян от САЩ с 6:3, 6:0, а във втория се наложи с 6:2, 6:0 над седмата поставена Ела Олофсън от САЩ.

Това е пета поредна победа за Рая на турнира, която записа и три успеха в квалификациите.

За място на полуфиналите Коцева ще играе срещу втората поставена 17-годишна българка играеща за Канада – Мария Добрева.

В турнира на двойки Коцева и Ела Олофсън от САЩ се класираха на полуфинал. Коцева и Олофсън елиминираха на четвъртфиналите с 3:6, 6:2, 10-6 вторите поставени Мария Добрева и Джейси Тиан от Канада.

В края на миналата година Рая Коцева завърши на трето място на сингъл при девойките до 14 г. на турнира „Ориндж Боул“.