Драма и обрати изпратиха Матей Казийски и Милано на полуфинал за Купата на Италия

Невероятна драма пълна с много обрати изпрати Матей Казийски и неговият клуб Алианц (Милано) на полуфинал за Купата на Италия.

Отборът на Милано се наложи изключително драматично като гост на носителя на трофея Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца) с 3:2 (25:16, 20:25, 25:21, 22:25, 22:20) в 1/4-финална среща.

Така на полуфинал тимът воден от Роберто Пиаца ще срещве победителя от двубоя Сър Суса Вим (Перуджа) – Валза Група (Модена) на 27 януари в Болоня.

Матей Казийски и съотборниците му на два пъти повеждаха в резалтата с 1:0 и 2:1 гейма, но домакините от Пиаченца изравниха резултата до 2:2 гейма.

В тайбрека Милано достигна до мачбол при 14:12, но възпитаниците на андреа Анастази изправниха при 14:14 и също стигнаха до мачбол при 15:14. Последваха още равенства в резултата, за да се стигне в крайна сметка до драматичен успех за Милано 22:20 в тайбрека и 3:2 гейма.