Кирил Болшаков: Манталитетът ни е грешен

Треньорът на Черно море – Кирил Болшаков, коментира победата на водения от него тим срещу тима на Академик Пловдив с 93:87 (32:19, 30:17, 16:25, 15:26 ) в срещата от 10-ия кръг на НБЛ. Наставникът на варненци бе критичен към играчите въпреки победата тъй като съставът от морската ни столица водеше с повече от 25 точки на полувремето, но допусна в даден момент разликата да бъде съкратена само на 4.

“Получават се такива неща, започваме да играем активно и добре, но през второто полувреме спираме активните си действия. Може би нямаме манталитет да запазим преимуществото си, не знам, но манталитетът ни е грешен.

Допуснахме голямо количество грешки и показахме не добра защита през второто полувреме. В първата половина ние имахме желязна защита, през втората половина тя бе абсолютно мека и спокойна. Разбира се, част от състезателите се раздадоха. Смятам, че след почивката състезателите знаеха, че мачът не е свършил.”, каза Болшаков.