Арсенал отвя Лион за едно полувреме, Виейра с гол и асистенция

Арсенал започна гръмко участието си на приятелския турнир за Суперкупата на Дубай, след като в първия си мач лидерът в Премиър лийг победи с 3:0 френския Лион. Габриел Магаляеш (19′), Еди Нкетия (33′) и Фабио Виейра (39′) се разписаха още през първата част. През второто полувреме на два пъти гредите лишиха „артилеристите“ от по-изразителен успех. При дузпите, които са задължителни според формата на турнира след края на редовното време на всеки двубой, малко по-точни отново бяха лондончани, които вкараха два пъти от бялата точка, докато играчите на Лион реализираха само един от петте наказателни удара.

Така Арсенал има четири точки в турнира – три за победата в редовното време и една за успеха при дузпите.

Микел Артета заложи на доста силен стартов състав. Седрик, Холдинг, Габриел и Тиръни оформиха защитната линия, а Локонга и Елнени действаха като дефанзивни халфове. Нелсън, капитанът Йодегор и Виейра бяха пред тях, докато Еди Нкетия водеше атаката.

Лоран Блан също използва доста титуляри. Бившият капитан на Арсенал Александре Лаказет и Муса Дембеле оформиха нападателното дуо. Ауар, Толисо, Какере и Фавр бяха халфовете в постройката на френския тим.

Габриел Магаляеш откри резултата в 19-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер на Йодегор. В 33-тата „артилеристите“ организира перфектна контраатака. Дълго подаване намери Виейра, който напредна отдясно, след което пусна по земя към Нкетия. Последният подложи крак и прати топката в десния ъгъл на вратата на Лопеш. Шест минути след това преднината на лондончани вече бе от три гола. Виейра получи от Нелсън пред границата на наказателното поле и със страхотен изстрел с левия крак прати топката в горния ъгъл за 3:0.

Играчите на Лион не създадоха нищо в предни позиции и не успяха да нанесат нито един точен удар във вратата на Карл Хейн.

На почивката Маркиньос замени Виейра. Именно той можеше да отбележи четвърти гол за „топчиите“, но ударът му бе отклонен от Лопеш в напречната греда. В 80-ата минута отново гредата спаси френския тим след изстрел на румънеца Каталин Киржан.

При задължителните дузпи, които бяха изпълнени основно от млади играчи, Арсенал спечели с 2:1, като добро впечатление остави стражът на Арсенал Карл Хейн, който спаси четири изстрела от бялата точка.

Следващият мач от турнира е на 11 декември. Той е между Ливърпул и Лион. Два дни по-късно играят Арсенал и Милан, а на 16 декември е заключителната среща между Ливърпул и Милан. Така всеки отбор ще изиграе по два мача.