Близнаците Радулови спечелиха държавната титла на смесени двойки

Близнаците Илиян и Йоанна Радулови спечелиха титлата на смесени двойки на Държавното лично първенство по тенис на открито с общ награден фонд 10 хиляди лева, което се провежда на червените кортове на ТК „Левски“ в София.

17-годишни таланти, поставени под номер 2, победиха категорично на финала четвъртите в схемата Милен Янакиев и София Сергиева с 6:1, 6:3.

Радулов достигна до финала и на сингъл при мъжете, след като по-рано днес се справи с номер 7 в надпреварата поединично Никола Керемедчиев с 6:1, 7:6(3).

Така започналият от квалификациите тийнейджър ще се опита да спечели втора титла на шампионата в утрешния двубой срещу втория поставен Мартин Димитров, който отстрани тази сутрин Никола Колячев с 6:2, 6:2.

Мачът за трофея започва в 10:00 часа, а победителят ще заработи 1650 лева от наградния фонд.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис двубои от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, на живо, само в ефира на MAX Sport.