Лидия Енчева отпадна на четвъртфиналите на сингъл в Сърбия, Яна Стоянова загуби полуфиналите на двойки

Лидия Енчева и Яна Стоянова приключиха участието си на турнира по тенис за жени на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.  Енчева изигра два мача днес. Първо тя победи във втория кръг румънката Йоана Звонару със 7:6(2), 6:3 за 1:47 час, но на четвъртфиналите отстъпи пред Димитра Павлу (Гърция) с 1:6, 6:2, 3:10 за 80 минути.

Стоянова също имаше два двубоя.

Българката отпадна във втория кръг на сингъл след поражение от Ингрид Войчинакова (Словакия) с 2:6, 6:7(2) за точно два часа на корта.

След това Стоянова излезе за полуфиналите на двойки заедно с Мадлиф Хагеман (Нидерландия). Двете загубиха в драматичен двубой от водачките в схемата Карола Беженару (Румъния) и Теа Никчевич (Черна гора) с 1:6, 6:3, 12:14 за 81 минути, след като съперничките им взеха последните две точки в третата част.