Бенфика обърна Брага и направи услуга на Порто

Бенфика постигна трета поредна победа в Лига Португал и се доближи на 4 точки от водача Спортинг (Лисабон), но е с мач повече от „лъвовете“. Тимът на Роджер Шмит обърна с 3:1 гостуващия Брага след попадения в последните 20 минути. Загубата остави Брага на третото място с равен брой точки с четвъртия Порто, който утре излиза срещу Спортинг.

Бенфика доминираше в началото, но напречната греда спаси гостите от попадение, а в 28-ата минута Рикардо Орта даде преднина на Брага след хубава контраатака.

Алваро Джало стигна до самата аутлиния и центрира към Орта, а той прокара топката под плонжа на Анатолий Трубин.