Милош Крушчич записа успешен дебют начело на ЦСКА

Милош Клушчич записа успешен дебют като старши треньор на ЦСКА. „Червените“ удариха с 3:1 Пирин в Благоевград в приятелски мач.

Евандро откри в 11-ата минута, Брадли Меледже изравни (21), а Пламен Гълъбов (30) отново даде преднина на червените. В 52-ата минута Евандро вкара трети гол за своя отбор.

Гостите няма да разчитат на своите национални състезатели. Аут поради травми пък са Митко Митков, Томи Юрич, Жанио Бикел и Рафаел Енрике.

Част от агитката на домакините не бе допусната до трибуните, тъй като не успя да премине дрегерите, които са разположени на входа.

В началото на срещата благоевградчани представиха своя талисман Енцо.

Червените организираха добра атака още във втората минута, когато Евандро стреля от малък ъгъл, но в аут. Пирин отговори подобаващо 180 секунди по-късно. Тогава Виданов засече с глава центриране от корнер, но Брадли Мазику изчисти пред голлинията.
В 8-ата минута Пирин пропусна нова възможност. Брадли Меледже излезе очи в очи фронтално срещу Бусато, но стражът на ЦСКА реагира блестящо, спасявайки шута на нападателя.

Червените отговориха подобаващо на предизвикателството с попадение в 11-ата минута. Жеферсон центрира отляво към Евандро, който вкара с глава за 1:0.

В 14-ата минута ЦСКА като по чудо не вкара второ попадение. Евандро прокара топката под краката на Пангев, но тя се отби в лявата греда.

И когато ЦСКА имаше видно превъзходство, Пирин изравни. Орлетата организираха отлична триходова комбинация пред наказателното поле на гостите в 21-ата минута, която завърши с шут по земя на Брадли Меледже за 1:1.

Попадението даде криле на Пирин и в 27-ата минута благоевградчани отново застрашиха червената врата. Домакините получиха право да изпълнят фаул на 25 метра фронтално срещу вратата. Конър Хендерсън стреля добре, но Бусато демонстрира брилянтен рефлекс и изби топката, която се бе насочила в горния ляв ъгъл.

Малко по-късно, в 30-ата минута, ЦСКА вкара втори гол. Вратарят Пангевизлезе неразчетено при центриране от корнер и Пламен Гълъбов вкара с глава за 2:1.

В 37-ата минута мощен шут на Пинто профуча покрай вратата на Пирин.

Шест минути след почивката Тони Уот се измъкна от централните бранители, преодоля Пангев и стреля от малък ъгъл, но Пушкаров успя да покрие вратата и изчисти в корнер. След неговото изпълнение Албентоса стреля с глава, стражът Пангев изби, Евандро направи добавка, която след рикошет във футболист на Пирин влезе в мрежата – 3:1 за ЦСКА.

В 66-ата минута орлетата пропиляха отлична възможност да се върнат в мача, когато Контохристос не успя да вкара с глава в празната врата след центриране отляво.

Последваха още два опасни шута на футболисти от Пирин. Първият бе спасен от Бусато, а вторият излезе в аут. Червените отговориха с опит за прехвърлящ удар от 60 метра на Рубен Пинто и халфът не бе далеч от истината, но не му достигна малко повече сила да вкара феноменално попадение.

В 80-ата минута Евандро проби и центрира отляво към Тони Уот, а таранът на червените стреля с глава в аут, пропускайки добра възможност да се запише сред голмайсторите.

ПИРИН – ЦСКА 1:3

0:1 Евандро 11