Испания се измъчи, но победи Иран (видео)

Един от фаворитите за спечелването на световната титла – Испания завърши на първо място в група С, след като днес се наложи трудно над селекцията на Иран със 73:65 (18:21; 15:10; 19:22; 21:12).

Марк Гасол беше най-резултатен за испанците – 16 точки, а Виктор Клавер и Хуанчо Ернангомес добавиха по 11 точки.

Мохамед Джамшиди вкара 15 точки за иранците, Майк Ростампур вкара 13 точки, а Хамед Хедади се отличи с „дабъл-дабъл“ – 10 точки и 15 борби.

През първите десет минути испанците не бяха особено концентрирани и допуснаха съперника да поведе с 21:18, но във втория период баскетболистите на „Ла Фурия“ коригираха до известна степен представянето си и стигнаха до обрат след изиграването на първото полувреме – 33:31.

Във третия период испанците отново изпуснаха инициативата и позволиха на Иран да си върне лидерската позиция – 53:52, но в заключителните десет минути всичко си дойде на мястото. Марк Гасол и компания вдигнаха рязко оборотите, като взеха последния период с 21:12, а с това и крайния успех в мача – 73:65.