Драматично равенство зарадва ЧФР Клуж

ЧФР Клуж продължава в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Румънският тим стигна до 2:2 в реванша срещу Макаби (Тел Авив) и този резултата беше напълно достатъчен за класиране в следващата фаза, след като преди седмица ЧФР победи с 1:0 у дома.

Израелците започнаха много напористо и поведоха още в 15-ата минута с попадение на Ник Блекман след кратко разбъркване. Много скоро обаче Емануел Кулио изравни от дузпа, а в края на първото полувреме Марио Рондон с добавка отблизо направи пълен обрат в полза на гостите.

При това развитие на мача Макаби се нуждаеше от три безответни попадения, за да елиминира съперника си. Домакините вкараха за 2:2 в 48-ата минута с точен изстрел на Йонатан Коен, но след това пропуснаха няколко добри положения и напуснаха терена с наведени глави.

ЧФР Клуж ще мери сили със Селтик в следващия кръг. Макаби (ТА) продължава в Лига Европа и ще играе срещу Судува.

МАКАБИ (ТЕЛ АВИВ) – ЧФР КЛУЖ 2:2 (1:2)
1:0 Н. Блекман (15)
1:1 Е. Кулио (19) д.
1:2 М. Рондон (42)
2:2 Й. Коен (48)

* ЧФР Клуж се класира с общ резултат 3:2