Кошмарно второ полувреме “погреба” Виктория (П) в Пирея

Олимпиакос разгроми Виктория (Пилзен) с 4:0 в мач-реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Първата среща завърши 0:0, а по-добрите положения имаха чехите. Днес обаче те допуснаха 4 гола след почивката и безславно отпаднаха.

Началото на празника в Пирея постави Гилерме в 51-ата минута.

Халфът се разписа с глава след центриране на Матийо Валбуена. В 70-ата минута Гереро финтира защитник и с малко късмет прокара топката под плонжа на вратаря Хрушка.
Няколко минути по-късно Якуб Брабец си вкара автогол. Центрирането отново дойде от корнер, а отклонената с глава топка рикошира във футболиста на Виктория и отиде в мрежата. До края гърците вкараха и още едно опадение, дело на Семедо. И в тази ситуация Хрушка не се намеси добре.

В третия квалификационен кръг на Олимпиакос предстои балканско дерби с Истанбул Башакшехир. Виктория ще срещне Антверп в Лига Европа.

ОЛИМПИАКОС – ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 4:0 (0:0)
1:0 Гилерме (51)
2:0 Гереро (70)
3:0 Брабец (73) авт.
4:0 Семедо (82)