След шест спасени мачбола Аршинкова продължава напред в Бетани Бийч

Българката Петя Аршинкова спаси шест мачбола и се класира за втория кръг на турнир по тенис на червени кортове в Бетани Бийч (САЩ) с награден фонд 25 хиляди долара.

Квалификантката Аршинкова стартира в основната схема с драматична победа над преминалата през квалификациите представителка на домакините 6:7(6), 7:6(11), 7:6(4) Пейтън Стиърънс (САЩ) след 4:11 часа игра.

Двете си размениха по 11 пробива.

Българката навакса изоставане от сет и 0:4 гейма във втория, като при 5:6 и сервис на американката тя отрази три мачбола, а след това и още три в тайбрека, за да изравни резултата.

В решителния трети сет Аршинкова отново реализира обрат от 3:5 гейма, след което триумфира.

Така тя си осигури 6 точки за световната ранглиста и 408 долара, а за място на четвъртфиналите ще играе срещу друга квалификантка Кони Ма (САЩ).

Другата българка в надпреварата Гергана Топалова пък отпадна след поражение от поставената под номер 1 Усуе Арконада (САЩ) с 3:6, 4:6.