Две дузпи и Дибала спасиха Юве от резил срещу последния

Ювентус очаквано победи като гост Беневенто, в мач от 31-я кръг на Серия А. Успехът на „Старата госпожа“ обаче не дойде никак леко. За него спомогнаха и две дузпи в полза на торинци, които в крайна сметка се наложиха над последния в класирането с 4:2. С хеттрик за победителите се отличи Дибала.

Пауло Дибала изведе гостите напред в резултата в 16-ата минута, но 8 по-късно Чеик Диабате изравне. В последната минута на полувремето Дибала реализира второто си попадение в мача, след точно изпълнена дузпа.

В 51-ата минута Чеик Диабате отново възстанови равенството. В 74-ата минута Дибала оформи своя хеттрик, след като за втори път бе точен от 11-метров наказателен удар. Крайното 2:4 пък бе оформено от Дъглас Коста в 82-ата минута.

Със спечелените 3 точки, Ювентус дръпна със 7 пред втория в класирането Наполи, който обаче е с мач по-малко.