Сестри Стоеви изпуснаха обрат в Суперсериите

Българките Габриела Стаева и Стефани Стоева отпаднаха драматично във втория кръг на двойки на турнира по бадминтон от световните Суперсерии „Премиър“ в датския град Одензе с награден фонд 750 хиляди долара.

Сестри Стоеви бяха на прага на обрат и триумф, но пропуснаха мачбол и загубиха от поставените под номер 3 представителки на домакините Камила Ритер Юл и Кристина Педерсен с 18:21, 21:14, 21:23.

Двубоят продължи 74 минути, а битката бе изключително оспорвана.

След лошото начало, българките успяха да изравнят резултата в частите и вкараха мача в решителен 3-и гейм.

Там Стоеви имаха аванс от 19:17 в решаващия трети гейм, а при 21:20 бяха само на точка от победата, но допуснаха съперничките да им отмъкнат успеха.

„Незнаем какво да кажем освен, че сме много разочаровани в този момент. Няма думи с които да опишем разочарованието си. Благодарим на всички за подкрепата и ще се върнем по-силни”, обещаха момичетата.

В надпреварата на сингъл пък Линда Зечири също беше елиминирана във втория кръг след поражение от китайката Юфей Чън с 6:21, 14:21 за 27 минути. С това българското участие в надпреварата приключи.