Юнайтед спечели минимално срещу Саутхямптън

Манчестър Юнайтед се наложи над Саутхямптън с 1:0 в среща от шести кръг на Премиършип. Ромелу Лукаку отбеляза единствения гол в мача в 20-ата минута.

Червените дяволи имаха много трудности през второто полувреме и предимно се отбраняваха, но успяха да си тръгнат с трите точки от „Сейнт Мерис“.

Манчестър Сити пък разгроми гостуващия Кристъл Палас с 5:0 с два гола на Рахийм Стърлинг и по един на Лерой Сане, Серхио Агуеро и Фабиан Делф.

Убедителна победа записа и Челси, който срази Стоук Сити с 4:0 като гост. Алваро Мората се отличи с хеттрик, а четвъртият гол бе дело на Педро.

В друг мач Суонзи отстъпи пред Уотфорд с 1:2, двубоят между Бърнли и Хъдърсфийлд Таун не излъчи победител – 0:0, а Евертън победи Борнемут с 2:1.