Ботев Пд довърши Партизани

Ботев (Пловдив) се класира безпроблемно за втория предварителен кръг на Лига Европа! Това стана факт, след като канарчетата биха с 1:0 Партизани на реванша в Бургас и с общ резултат 4:1 от двата двубоя елиминираха безпроблемно албанците в първия кръг на надпреварата.

Първата по-сериозна опасност на стадион „Лазур“ бе пред вратата на гостите. Тодор Неделев стреля опасно в 5-ата минута, но на сантиметри покрай десния страничен стълб. В 20-ата минута Тодор Неделев изпълни перфектен пряк свободен удар от 20 метра фронтално срещу вратата, но нацели напречната греда.

Топката се върна обратно към футболиста на пловдивчани и последва нов опасен шут, който излезе в аут.

Натискът на Ботев даде резултат в 22-ата минута. Тогава добра атака на българския тим отдясно завърши с центриране на Лъчезар Балтанов към Фелипе Бризола, който след летящ плонж с глава не остави шанс на Ходжа – 1:0 за пловдивчани.

До края на полувремето домакините контролираха играта и не позволиха на Партизани да застраши сериозно българската врата.

След почивката Ботев продължи да има надмощие и в 54-ата минута можеше да вкара втори гол, но Цветомир Панов не успя да преодолее Ходжа, останал очи в очи с албанския страж, а секунди по-късно шут от воле на Косоко бе спасен от вратаря.

В 79-ата минута Партизани като по чудо не изравни. След грешка на Неделев, който загуби топката пред наказателното поле, последва пас към резервата Мазрекай, озовал се очи в очи с вратаря на Ботев, но Чворович изби в корнер.

В даденото от рефера 3-минутно продължение Ботев можеше да удвои своята преднина. Първо Косоко не реализира сам срещу вратаря, секунди по-късно Балтанов шутира, но бранител на гостите изби, а при добавката Алваро стреля над напречната греда.

Така канарчетата преодоляха първото препятствие в Европа, а в следващия кръг ще играят срещу победителя от двойката Вашаш – Бейтар (Йерусалим).

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – ПАРТИЗАНИ 1:0

1:0 Фелипе Бризола 22

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 99. Чворович, 2. Панов, 4. Генев, 7. Бризола (78-Алваро), 8. Неделев, 11. Тасев (64-Стоянов), 14. Яя Меледже (88-Юсеин), 17. Балтанов, 20. Косоко, 23. Минев, 70. Димов

ПАРТИЗАНИ: 12. Ходжа, 5. Красня, 7. Фили (81-Сукай), 10. Бата (66-Мазрекай), 15. Котобели, 19. Траши, 22. Ибрахими, 31. Фейзулаху, 36. Атанда, 77. Прогни, 88. Вила