Литекс и Черноморец Бч влязоха във Втора лига

Литекс и Черноморец Балчик влязоха във Втора лига. Ловчанлии разбиха със 7:0 като гост закъсалия Ком Берковица и спечелиха Северозападната Трета лига три кръга преди края на сезона. Черноморец надделя у дома с 2:0 над Локомотив Русе и са първенец на Североизток.

Оранжевите започнаха силно още от самото начало.

Те поведоха след автогол след центриране в наказателното поле. Два гола за разгрома добави Искрен Писаров, а по веднъж се разписаха Методи Костов, Дилян Димитров, Веселин Васев, Преслав Антонов. Литекс изпусна още куп положения, като можеше да спечели с двуцифрен резултат. Така ловчанлии са недостижими на върха за преследвача Кариана Ерден.

В своя мач Черноморец Балчик също не срещна трудности. Възпитаниците на Георги Иванов-Геша изковаха победата още преди почивката. Точни бяха Цветан Илиев в 35-ата минута и Веселинов в самия край на първата част. В 20-ата минута Валентинов изпусна най-чистото положение за железничарите.

„Безапелационни шампиони сме, след като никой не ни победи. През цялата година бяхме най-добрият отбор и заслужено спечелихме първото място. Остава ни само финалът за Купата на АФЛ“, сподели пред „Тема Спорт“ радостният Георги Иванов. Сблъсъкът с четвъртодивизионния ЦСКА 1948 е на 25 май (четвъртък) от 17:30 часа на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора.

Прекият конкурент на Черноморец Балчик в групата Добруджа допусна загуба при гостуването си на Суворово с 0:1.