Димитър Кузманов загуби от французин във финала на Санта Марина Къп

Българският тенисист Димитър Кузманов загуби от поставения под №1 в основната схема французин Албано Оливети с 4:6 6:7(5) във финала на международния турнир за мъже „Санта Марина Къп“ с награден фонд 15 000 долара от календара на Международната федерация по тенис (ITF), който се проведе на тенис центъра на ваканционно селище „Санта Марина“ в Созопол.

Мачът беше много оспорван, но Кузманов не успя да се справи със силния сервис на Оливети – тенисистът с втория най-бърз начален удар в историята на тениса (257,5 км/ч от 2012 г.). В първия сет французинът постигна пробив в седмия гейм и го задържа до 6:4 в своя полза. Във втория и двамата печелиха сервис-геймовете си до тайбрека, в който Оливети се наложи със 7:5 точки след общо 1 час и 39 минути игра.

За достигането си до финала Димитър Кузманов спечели 10 точки за световната ранглиста и 1145 евро от наградния фонд. Албано Оливети, който завоюва четвърта титла от турнир за мъже на ITF, взе съответно 18 точки и 1944 евро.