Рейнджърс губи с дузпи

Кълъмбъс записа четвърта поредна победа в НХЛ след драматичен успех като гост на Вашингтон с 3:2.
Александър Венберг вкара победния гол за Кълъмбъс в последната минута на редовното време при числено превъзходство на леда.

В началото на втората третина Алекс Овечкин отбеляза деветия си гол за сезона и даде аванс на Вашингтон за 2:1.

Кълъмбъс успя да направи обрат след изравнителен гол на Брендън Дубински и победно попадение на Венберг.

Лидерът в дивизия Метрополитън Ню Йорк Рейнджърс загуби с 2:3 от Флорида след изпълнение на дузпи.

Винсънт Трочек и Александър Барков вкараха при наказателните удари за успеха на Флорида. Вратарят Джеймс Реймър също допринесе за успеха, като спаси 33 удара.

Стражът на Рейнджърс Хенрик Лундквист напави 28 спасявания в своя мач номер 700.

Лос Анджелис се наложи с 3:2 над Анахайм в друга среща от тази нощ. Джеф Картър завърши с два гола и асистенция и достигна кота 600 по отбелязани точки в лигата.

Детройт допусна домакинска загуба с 2:3 от Калгари. Микаел Баклунд вкара в средата на последната третина и донесе успеха на Калгари. Гарнет Хатауей отбеляза дебютното си попадение в НХЛ, а другото попадение за Калгари вкара Мат Стахан.

Томаш Татар и Антони Манта бяха точни за тима на Детройт, който допусна четвърта поредна загуба.