Еяд Хамуд с отлично представяне за България U16

Юношата на Локомотив Пловдив Еяд Хамуд записа отлично представяне с националния отбор на България до 16 години (родени 2001 г.). Той изигра пълни 90 минути и направи асистенция за първия гол в срещата. „Лъвовете“ победиха връстниците си от Македония с 2:0 в контролна среща, играна на стадиона в Симитли.

Още във 2-ата минута България откри резултата чрез халфа Владимир Николов.

С голяма заслуга за попадението беше нападателят на Локомотив Еяд Хамуд, който напредна и стреля. Вратарят на македонците изпусна топката, но при добавката Николов я прати в мрежата за 1:0.

В 72-ата минута след хубава контраатака Мартин Петков напредна и подаде на Асен Дончев, който на празна врата вкара за 2:0.

В петък двата отбора отново ще премерят сили. Двубоят ще е в 15:00 часа на стадиона в Симитли.