Новицки наниза 40 точки за драматична победа на Далас

Дирк Новицки реализира 40 точки за победата на своя Далас Маверикс над гостуващия Портланд Трейл Блейзърс със 132:120. Домакините не започнаха добре началото на срещата, губейки първата четвърт с 25:36, но се разиграха в следващите две части, за да стигне до продължение в крайна сметка.

В допълнителните пет минути по-опитният състав на Далас стигна до успех с 19:7. За гостите най-резултатен стана Деймиън Лилард с 26 точки.

Бостън Селтикс се наложи над Филаделфия Севънти Сиксърс убедително със 120:105 като гост и стигна до победа в НБА след четири поредни поражения.

Ню Орлиънс Пеликанс без контузения си лидер Антъни Дейвис победи Лос Анджелис Клипърс със 109:105. Преди срещата стана ясно, че Дейвис ще пропусне остатъка от сезона заради травми в лявото рамо и лявото коляно. В скоро време той ще претърпи операции и почти сигурно няма да играе на Олимпиадата в Рио. Според условията в договора си той ще претърпи и сериозни финансови загуби, които може да достигнат 24 млн. долара.