Тежка загуба за младежите ни

Националният отбор на България по баскетбол за мъже до 20 години допусна втора загуба във втората си контрола срещу европейския шампион в тази възрастова група Израел. След като преди ден играчите на Васил Христов и Венцислав Стоев паднаха с 87:100, сега поражението им бе много по-тежко – 63:102 (13:24, 14:22, 23:23, 13:23).

Израел имаше категорично превъзходство още от първите минути, а българите бяха равностойни на съперника си единствено в третата четвърт.

Най-резултатен за България с 19 точки бе капитанът Цветомир Чернокожев, а Борислав Младенов отбеляза 10.

За Израел Йотам Ханочи завърши с 22 точки. Ейдан Албер добави 18.

През следващата седмица националите ще играят на приятелски турнир в Скопие, а на 25 и 26 юни им предстоят следващите проверки. В Благоевград гостува отборът на Швеция.