В Щутгарт се заканиха на шампиона Байер

В Щутгарт вярват, че са способни да нанесат първа загуба за сезона на новия шампион Байер Леверкузен. Евентуален успех може да осигури място за „червените“ в Шампионската лига през следващия сезон.

Леверкузен е непобеден във всичките си 45 мача през сезона от всички турнири и треньорът на Щутгарт Себастиан Хьонес каза пред репортери в четвъртък, че „това е стимул за тима“.

Хьонес се надява, че Щутгарт може да извади „късмет“, след като завърши наравно 1:1 с Леверкузен в първия мач от Бундеслигата и загуби с 2:3 срещу „аспирините“ в турнира за Купата на Германия след удар с глава на Джонатан Тах в последната минута.

Щутгарт има само една победа срещу Леверкузен в последните 25 мача между двата отбора.

„Трябва да сме готови да стигнем да лимита на нашите сили. Това трябва да се вижда от всички“, каза Хьонес.

Щутгарт е на трето място в класирането в Първа Бундеслига с 63 точки.