Хюстън прекъсна серията от загуби

Хюстън прекъсна серията си от пет загуби в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), след като Крис Пол отбеляза 15 точки в две продължения за победа със 148:142 срещу Лос Анджелис Лейкърс.

Пол завърши срещата с 28 точки, а герой за Рокетс беше и Джеймс Хардън, който наниза 40 и напусна с контузия в последната четвъртина.

Лос Анджелис (11-24) беше напът да зарадва феновете си в новогодишната вечер с победа срещу лидера в Югозападната дивизия Хюстън (26-9), но пропиля аванс от 17 точки и загуби за шести пореден път в лигата.

Основна заслуга за това имаше Крис Пол, който изравни с две точки от нарушение минута преди края, преди Тарик Блек да блокира стрелба на Кайл Кузма.

Това върна топката в Рокетс и те поведоха за последно вмача.

Пи Джей Тъкър, който спечели борба след пропуск на Пол и вкара за 144:142, блокира опит за тройка на Кузма и Хюстън спечели срещата.