Ливърпул започна подготовката с победа и четири гола

Ливърпул победи с 4:0 Транмиър в първата си проверка от предсезонната подготовка на отбора. Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп използва два различни състава в двете полувремена, а головете на „Прентън Парк“ отбелязаха Джеймс Милнър (34′-дузпа), Марко Груич (42′), Педро Чиривела (50′) и Бен Уудбърн (79′-дузпа).

Голямата новина за Ливърпул бе, че капитанът Джордан Хендерсън записа първи минути от февруари насам. Роберто Фирмино и Даниел Стъридж започнаха в атака за мърсисайдци.

Новото попълнение Мохамед Салах не можеше да се включи в тази контрола, тъй като трябваше да спази определена процедура по изваждането на работна виза. Доминик Соланке пък игра за първи път с екипа на Ливърпул.

Един от най-силно представителите се играчи в състава на Клоп беше десният бек Трент Александър-Арнолд, който се включваше много енергично в атака.

Ливърпул (титуляри): Кариус, Милнър, Лейва, Матип, Александър-Арднолд, Вайналдум, Груич, Хендерсън, Оджо, Стъридж, Фирмино

Резерви: Грабара, Клайн, Гомес, Клаван, Фланаган, Стюарт, Чиривела, Уудбърн, Маркович, Соланке, Кент