Кливланд отмъсти на Детройт с погром

Кливланд отмъсти на Детройт за загубата, която претърпя при гостуването си в Моторния град преди няколко дни. Тогава шампионите от Кавалиърс отстъпиха на Пистънс със 101:106, въпреки че ЛеБрон Джеймс направи “трипъл-дабъл”, а сега крилото повтори стореното, но получи сериозна подкрепа от съотборниците си при домакинския погром със 128:96.

Успехът бе под №44 за Кавс, които вкараха точно 44 точки в първите 12 минути на срещата. Те не намалиха темпото и през втората и третата част добавиха по още 30 точки, а в заключителната четвърт вкараха “само” 24, за да спечелят с разлика от +32, реализирайки 19 тройки от 30 опита за невероятните 63.

3% успеваемост.

Джеймс завърши с 16 точки, 12 асистенции, 11 борби и само 2 грешки за едва 28 минути на паркета. Кайри Ървинг вкара най-много за победителите – 26 точки, а общо седем от играчите на Тайрон Лу завършиха с двуцифрени показатели откъм точки.

Иман Шъмпърт вкара 18, Ричард Джеферсън – 16, Дерън Уилямс и Дерик Уилямс добавиха по 13, а Джей Ар Смит напомни за способностите си с 12 (3/4 от тройката). Лари Сандърс дебютира официално за новия си тим, получавайки 2 минути на паркета.

Тобайъс Харис със 17 и Маркъс Морис с 13 бяха най-резултатни за гостите от щата Мичиган, за които това бе тридесет и четвърта загуба за сезона.