Последният шокира Ливърпул

Отборът на Ливърпул допусна изненадваща загуба с 2:3 от последния в класирането Суонзи в първи мач от 22-ия кръг на Висшата лига, игран на „Анфийлд“.

Мърсисайдци бяха подсилени от завръщането на Фелипе Коутиньо в стартовия състав, но това не им помогна и техните атаки бяха безидейни през първата част. След почивката мачът стана далеч по-интересен като централният нападател Фернандо Йоренте даде преднина от два гола на „лебедите“ с попадения между 48-та и 53-та минута. Този развой на двубоя събуди домакините, които отговориха бързо чрез Роберто Фирмино в 55-та минута, а 15 минути по-късно бразилският нападател изравни.

По всичко изглеждаше, че „червените“ ще стигнат до пълен обрат и ще вземат трите точки, но те бяха попарени с попадение на Гилфи Сигурдсон в 74-та минута.