ЦСКА със страхотен обрат срещу Левски

Волейболистите на ЦСКА спечелиха Вечното дерби срещу Левски, въпреки че губеха с 0:2 гейма. Възпитаниците на Александър Попов съумяха да стигнат до успеха след като в третата част спасиха 6 мачбол и в крайна сметка стигнаха до крайната победа с 3:2 (21:25, 22:25, 25:13, 33:31, 15:10) в мача от 6-ия кръг на волейболната ни Суперлига.
ЦСКА – Левски+39

Така ЦСКА излезе на първо място във временното класиране с актив от 16 точки, след като записа 6 поредни победи от началото на шампионата. Монтана остана на втора позиция също със 16 точки.

Левски остава 5-и с 3 победи, 3 загуби и 9 точки.

За първи път в историята си волейболното вечно дерби ЦСКА – Левски се игра без публика. Двубоят се проведе в зала “Васил Симов” само пред служебни и длъжностни лица.

Волейболистите на ЦСКА поведоха с 5:4, но Симеон Александров възстанови равенството при 5:5 в началото на двубоя. “Червените” поведоха с 8:7 при първото техническо прекъсване. Мощна атака на Иван Крачев от зона 2 по диагонала – 12:11. Волейболистите на Левски изравниха при 12:12 и дори поведоха с 14:13 след блокаут на Спас Байрев. Симеон Александров изведе “сините” с 2 точки напред с 16:14 при второто техническо прекъсване. Ас на Спас Байрев и 17:14 за Левски. Разликата нарасна до 4 точки при 18:14. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. “Сините” дръпнаха с 23:20. Двойна блокада срещу атака на Спас Байрев върна надеждите на “червените” 21:23. Александър Кордев изведе Левски до геймбол при 24:21 с атака през центъра. “Сините” спечелиха първата част с 25:21 след единична блокада на влезлия като резерва Мартин Павлов срещу атака на Иван Крачев.

Волейболистите на Левски поведоха с 3:2 в началото на втората част, сле като Симеон Александров атакува мощно. “Сините” успяха да дръпнат с 3 точки при 10:7. Атака на Ивайло Стефанов и 8:10. Последна единичен блок на Ивайло Стефанов – 9:10. ЦСКА изравни при 10:10, а това накара наставникът на Левски Петър Шопов да вземе прекъсване. “Сините” волейболисти пак поведоха при 12:11. При следващото разиграване се стигна до много неприятен инцидент. Либерото на Левски Ивайло Лалов обърна глезена си, след като избегна сблъсък със Спас Байрев.

ЦСКА – Левски 3:2

Наложи се Лалов да бъде изнесен от игрището от своите съотборници, а неговото място в играта зае либерото на националния отбор на България Владислав Иванов, който до този момент играеше като посрещач. ЦСКА изравни при 12:12. Симеон Александров отново изведе “сините” напред с атака по диагонала от зона 2 – 13:12. Ас на Симеон Александров и 14:12. Нов мощен начален удар на Александров и блокада на Спас Байрев срещу атака на Пламен Шекерджиев – 15:12. Левски дръпна с 4 точки при второто техническо прекъсване, след като Спас Байрев заби втора поредна единична блокада – 16:12. Мрежа на Иван Крачев доведе до 17:12 за “сините”. Смилен Мляков замени Иван Крачев и намали резултата до 15:18. Нова мощна атака по правата от зона 2 за Смилен Мляков и 16:19. Технично отиграване на Христо Цветанов доведе до 17:19. Нова мощна атака през центъра за Христо Цветанов – 18:20. Флот сервис на Владимир Станков доведе до 19:20. Симеон Александров отново изведе Левски с 2 точки напред 21:19. Пламен Шекерджиев атакува много мощно по диагонала от зона 4 за 20:21. Нова брилянтна атака на Симеон Александров и 22:20 за Левски. Поредна успешна атака на Симеон Александров и 23:20 за “сините”. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Смилен Мляков намали до 21:23. Успешна атака на Симеон Александров от зона 2 изведе Левски до геймбол 24:21. Сервис в аут на Александров – 22:24. Смилен Мляков би начален удар в аут и Левски спечели и втората част с 25:22.

Смилен Мляков остана в състава на ЦСКА в началото на 3-ия гейм. Националът Красимир Георгиев също подсили “червените”, след като замени Тодор Костов. Националът Владислав Иванов продължи да играе на поста либеро за Левски. Възпитаниците на Александър Попов поведоха с 3:2 в началото на третата част. Пусната топка на Владимир Станков и 4:3. Две поредни отигравания в атака на 43-годишния неостаряващ Ивайло Стефанов и 6:4. Спас Байрев би сервис в аут – 7:5. ЦСКА поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване. Блокаут на Мартин Павлов приближи “сините” на 1 точка при 10:11. Последваха два поредни аса на национала Красимир Георгиев 14:10. Петър Шопов взе прекъсване за Левски. Красимир Георгиев заби трети пореден ас за 15:10. ЦСКА поведе с 16:10 при второто техническо прекъсване. Единична блокада на Ивайло Стефанов и 17:10. Петър Шопов взе второ прекъсване за “сините”. Нов ас №4 за Краси Георгиев и 18:10. Смилен Мляков промуши топката през двойната блокада за 19:10. Ас на разпределителя Владимир Станков доведе до 21:11. Нова единична блокада на Ивайло Стефанов доведе до 23:11. ЦСКА спечели третата част с 25:13.

Волейболистите на Левски поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. Блокада на Пламен Шекерджиев срещу атака на Симеон Александров и 8:8. Безпощаден Красимир Георгиев в атака изведе ЦСКА напред при 9:8. Петър Шопов поиска прекъсване за Левски. Равенството се задържа до 11:11. Последва ас на Спас Байрев и 12:11 за “сините”. Техничен блокаут на Ивайло Стефанов – 13:13. Спас Байрев изведе Левски напред при второто техническо прекъсване – 16:15. Страхотно технично отиграване на Красимир Георгиев и равенство при 17:17. Мощна атака по блокадата на резервата Гордън Люцканов – 18:18 за Левски. Спас Байрев атакува по правата от зона 2, но бе спрян от троен блок на ЦСКА – 20:19. Симеон Александров успя да изравни при следващото разиграване за 20:20. Спас Байрев изведе Левски напред при 23:22. Тройна “синя” блокада срещу атака на Пламен Шекерджиев и Левски стигна до мачбол при 24:22. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. ЦСКА изравни след ас на Смилен Мляков 24:24. Последваха още 7 изравнявания до 31:31, като Левски изпусна 6 мачбола. Александър Кордев би сервис в аут и втори геймбол за ЦСКА при 32:31. Смилен Мляков атакува мощно от зона 2 по двойната блокада на “сините”, топката тупна в игрището на гостите, а ЦСКА спечели драматичната 4-а част с 33:31 и вкара мача в тайбрек.

ЦСКА поведе с 2:0 в началото на тайбрека след атака в аут на Теодор Богданов. Мощна атака в центъра и 3:1 за “червените”. Мощен сервис на Смилен Мляков и страхотна блокада на Красимир Георгиев – 4:1. Нова мощна атака на Смилен Мляков и 5:1. Атака в аут на Симеон Александров и 6:1 за ЦСКА. Спас Байрев намали до 3:6 след дълго разиграване. Ас на Симеон Александров и Левски намали до 6:7. Сервис в мрежата на Александров – 6:8. Мощна атака на Смилен Мляков по правата от зона 2 и 9:6 за ЦСКА. Краси Георгиев би силен сервис, но го изкара сантиметри извън полето 7:9. Бъркана топка на Владимир Станков и Левски се доближи на една точка – 8:9. Ивайло Стефанов атакува срещу двоен блок и 10:8. Нова мощна атака на Смилен Мляков – 11:8. Петър Шопов взе прекъсване за “сините”. Двоен блок на Христо Цветанов и Ивайло Стефанов срещу атак ана Симеон Александров и 12:8. Спас Байрев би сервис в аут – 9:13. Остра атака на Теодор Богданов 10:13. Смилен Мляков изведе ЦСКА до 3-и мачбол – 14:10. Националът Красимир Георгиев заби единечен блок и ЦСКА спечели тайбрека с 15:10 и мача с 3:2 гейма.

ЦСКА – ЛЕВСКИ 3:2 (21:25, 22:25, 25:13, 33:31, 15:10)
ЦСКА: Владимир Станков, Иван Крачев, Ивайло Стефанов, Пламен Шекерджиев, Христо Цветанов, Тодор Костов – Мартин Божилов-либеро (Смилен Мляков, Красимир Георгиев)
Старши-треньор: Александър Попов
ЛЕВСКИ: Николай Манчев, Спас Байрев, Симеон Александров, Владислав Иванов, Теодор Богданов, Александър Кордев – Ивайло Лалов-либеро (Мартин Павлов, Иван Панков, Гордън Люцканов)
Старши-треньор: Петър Шопов.